خرما شاهانی برای درمان بیماری پوستی مرغ مفید است

خرما شاهانی سرشار از قند طبیعی است، بنابراین بسیاری از مردم فکر می کنند ممکن است برای آنها مفید نباشد. با این حال، این میوه های شیرین مملو از مواد مغذی فراوانی هستند که آنها را به یک میان وعده عالی در حد اعتدال تبدیل می کند.

خرما در درختان خرما به صورت خوشه های کوچک رشد می کند. واژه خرما از کلمه یونانی daktulos به معنای انگشتان گرفته شده است.

کشاورزان خرما را در پاییز و اوایل زمستان برداشت می کنند، بنابراین خرما معمولاً در این زمان از سال تازه ترین طعم را دارد. با این حال، بسیاری از مردم خرمای خشک می خورند که می تواند برای مدت طولانی در ظرف در بسته باقی بماند.

در این مقاله با فواید سلامتی خرما و نحوه گنجاندن آن در یک رژیم غذایی متعادل آشنا شوید.

خرما نسبت به بقیه ارزش غذایی خود دارای قند بسیار بالایی است. افرادی که سعی در مدیریت قند خون خود دارند، مانند افراد مبتلا به دیابت، هنگام مصرف خرما باید مراقب کل قند مصرفی خود باشند.

خوردن خرما در حد اعتدال بعید است که قند خون افراد را بیش از حد افزایش دهد، حتی اگر دیابت داشته باشند.

طبق یک مطالعه منبع معتبر، خرما یک ماده غذایی با شاخص گلیسمی پایین است که منجر به افزایش قابل توجه قند خون در افراد مبتلا به دیابت یا بدون دیابت نمی شود.

اگرچه محققان تنها حجم نمونه کوچکی داشتند، یافته‌های آنها نشان می‌دهد که خوردن خرما در حد اعتدال نباید تأثیر چشمگیری بر قند خون فرد داشته باشد.
خرما را می توان مانند کشمش به صورت تازه یا خشک مصرف کرد. مردم همچنین می توانند آنها را به انواع غذاهای شیرین یا خوش طعم اضافه کنند.

چند نمونه از غذاهایی که خرما دارند عبارتند از:

خرمای شکم پر: مردم می توانند خرما را با بادام، گردو، پنیر خامه ای یا پسته برای میان وعده یا فینگرفود پر کنند سالاد: خرمای کامل خرد شده، خلال شده یا بدون هسته یک افزودنی عالی برای سالاد است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.