خشکبار تواضع در بسیاری از غذاها طعم بی نظیری می بخشد

بسیاری از خشکبار تواضع مانند گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. امگا 3 به کاهش سطح تری گلیسیرید در خون کمک می کند که به کنترل کلسترول کمک می کند.

در نتیجه به جلوگیری از گرفتگی رگ ها کمک می کند و در نتیجه احتمال حملات قلبی را کاهش می دهد. امگا 3 همچنین به جلوگیری از ایجاد پلاک در رگ ها کمک می کند.

یک مطالعه اخیر ثابت می کند که خوردن انواع خاصی از آجیل مانند بادام، گردو و پسته ممکن است به کاهش احتمال بیماری های قلبی عروقی و بیماری عروق کرونر قلب کمک کند.

این مطالعه از توصیه های افزایش مصرف آجیل های مختلف به عنوان بخشی از الگوهای غذایی سالم حمایت می کند.

میوه های خشک سرشار از مواد مغذی سالم مانند منیزیم، بور، ویتامین K و کلسیم هستند. این مواد مغذی بر سلامت استخوان ما تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، ساختار اسکلتی ما پر از کلسیم است و چندین میوه خشک مانند زردآلو، انجیر و غیره به مقدار کافی کلسیم کمک می کند. در نتیجه، آنها به جلوگیری از مشکلات مربوط به استخوان و تقویت استخوان های ما کمک می کنند.

کمبود کلسیم در بدن می تواند منجر به بیماری هایی مانند پوکی استخوان شود. در این شرایط استخوان ها شکننده می شوند که احتمال شکستگی های غیرمنتظره را افزایش می دهد.

بنابراین، مصرف میوه های خشک سالم می تواند به کاهش احتمال پوکی استخوان کمک کند. مطالعات نشان می دهد که مصرف کم بور ممکن است منجر به مشکلات استخوانی شود.

یک مطالعه در سال 2017 همبستگی مثبتی بین میوه های خشک و دیابت نوع 2 نشان می دهد. آجیل و میوه های خشک می توانند به طور موثر با بیماری های متابولیک مانند دیابت نوع 2 مقابله کنند. درشت مغذی ها، ریزمغذی ها و سایر ترکیبات زیست فعال منحصر به فرد آنها مسئول تأثیر مثبت بر دیابت هستند.

میوه های خشک حاوی فیبر، چربی، مواد معدنی و سایر مولکول های زیست فعال هستند.

این مولکول ها به تعدیل چندین مکانیسم ژنی در سطوح سلولی و مولکولی کمک می کنند. برخی از مطالعات نشان می دهد که فیبر رژیمی موجود در بسیاری از میوه های خشک مانند بادام هندی با کنترل سطح انسولین به کاهش افزایش قند خون کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.