زیره پلویی قابلیت تغییر سایز در برابر نور آفتاب را دارد

مردم معمولاً زیره پلویی را به صورت دانه های خشک کامل یا پودر آسیاب شده خریداری می کنند. این یک ماده معمولی در بسیاری از ترکیبات ادویه جات مانند پودر کاری است زیره یک ادویه اصلی در بسیاری از فرهنگ های غذایی، به ویژه غذاهای مکزیکی، هندی، آفریقایی و آسیایی است.

گذشته از این، زیره سال‌ها در بسیاری از نقاط جهان از جمله آسیای جنوب شرقی و ایران نقش دارویی داشته است.

علاقه مردم به زیره سبز اخیراً افزایش یافته است، زیرا تحقیقات جدیدتری برای حمایت از برخی از مزایای سلامتی ادعایی آن آغاز شده است.

در این مقاله، فواید و خطرات بالقوه زیره را برای سلامتی و همچنین نحوه افزودن این ادویه محبوب به رژیم غذایی توضیح می دهیم.
زیره ممکن است برای افرادی که سعی در مدیریت وزن بدن خود دارند مفید باشد. یک مطالعه در سال 2015 که شامل بزرگسالان دارای اضافه وزن بود، اثرات کاهش وزن زیره را با داروهای کاهش وزن و دارونما مقایسه کرد.

پس از 8 هفته، محققان دریافتند که هم گروه زیره سبز و هم گروه دارویی کاهش وزن مقادیر قابل توجهی از وزن خود را از دست دادند. افراد گروه زیره نیز کاهش سطح انسولین را تجربه کردند.

مطالعه دیگری در سال 2014 نشان داد که زنان دارای اضافه وزن و چاقی که به مدت 3 ماه هر روز 3 گرم پودر زیره سبز را در ماست مصرف می کردند، کاهش قابل توجهی در وزن بدن، اندازه دور کمر و چربی بدن داشتند.

مطالعه فوق‌الذکر منبع مورد اعتماد شامل زنان دارای اضافه وزن و چاقی همچنین نشان داد که مصرف 3 گرم پودر زیره سبز در روز منجر به کاهش سطح کلسترول تام، لیپوپروتئین با چگالی پایین یا کلسترول بد و تری گلیسیرید می‌شود.

کسانی که پودر زیره را مصرف کردند، سطوح بالاتری از لیپوپروتئین با چگالی بالا یا کلسترول «خوب» داشتند.

مطالعه‌ای در سال 2017 در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 به بررسی اثرات اسانس زیره بر سطح قند خون پرداخت. شرکت کنندگان در مطالعه 100 میلی گرم روغن زیره در روز، 50 میلی گرم روغن زیره سبز در روز یا دارونما دریافت کردند.

پس از 8 هفته، هر دو گروه روغن زیره به طور قابل توجهی سطح قند خون، انسولین و هموگلوبین A1c را کاهش دادند. اینها همه نشانگرهای مدیریت خوب دیابت هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.