فرار کردن قاچاقیان با هزار تن عسل گون زول از مرز

یکی از کاربردهای مهم عسل گون زول در طب سنتی به عنوان یک انرژی‌زای فوری است. همانطور که در بالا ذکر شد، عسل حاوی انواع مختلفی از مولکول های قند، به ویژه گلوکز و فروکتوز است.

با این حال، بر خلاف شکر سفید که فروکتوز و گلوکز به عنوان ساکارز ترکیب می شوند و نیاز به مرحله اضافی در فرآیند گوارش دارند، در عسل، این دو قند از هم جدا هستند.

بنابراین، گلوکز به عنوان یک منبع انرژی فوری عمل می کند. هیئت ملی عسل ایالات متحده مصرف عسل را توصیه می کند زیرا حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی در مقادیر کم است. لیستی از این موارد عبارتند از: نیاسین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک، کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم و روی.

عسل به هضم غذا کمک می کند و عسل به دلیل داشتن یک ملین ملایم به کاهش یبوست، نفخ و گاز کمک می کند.

عسل همچنین سرشار از باکتری های پروبیوتیک یا “دوست” مانند باکتری بیفیدو و لاکتوباسیل است که به هضم غذا کمک می کند، سلامت سیستم ایمنی را تقویت می کند و آلرژی را کاهش می دهد. استفاده از عسل به جای شکر می تواند اثرات سمی مایکوتوکسین های تولید شده توسط قارچ ها را در روده کاهش دهد.

فواید بسیاری از عسل برای سلامتی پوست و پوست سر نیز وجود دارد. در یک مطالعه در مقیاس کوچک با 30 بیمار که به بررسی اثرات عسل بر درمان درماتیت سبورئیک و شوره سر پرداختند، شرکت کنندگان هر روز متناوب از عسل خام رقیق شده با مالش ملایم مناطق مشکل دار خود به مدت 2 تا 3 دقیقه استفاده کردند.

عسل به مدت سه ساعت در محل باقی ماند و سپس با آب گرم شسته شد. همه بیماران با درمان بهبودی نشان دادند. خارش برطرف شد و پوسته پوسته شدن در عرض یک هفته ناپدید شد، در حالی که ضایعات در عرض دو هفته ناپدید شدند.

وضعیت ریزش موی بیماران نیز بهبود یافت. علاوه بر این، بیمارانی که درمان را به مدت شش ماه با استفاده از عسل یک بار در هفته ادامه دادند، دچار عود نشدند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.