قاووت چهار مغز باعث افزایش وزن چندین برابری می شود

مطالعات متعددی مصرف لبنیات را با کاهش فشار خون مرتبط دانسته اند این اثر به خانواده ای از پپتیدهای فعال زیستی در لبنیات، به اصطلاح مهارکننده های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین نسبت داده شده است.

در قاووت چهار مغز مهارکننده های ACE لاکتوکینین نامیده می شوند. چندین مطالعه حیوانی اثرات مفید آنها را بر فشار خون نشان داده اند.

تعداد محدودی از مطالعات انسانی تأثیر قاووت چهار مغز آب پنیر بر فشار خون را بررسی کرده‌اند و بسیاری از متخصصان شواهد را غیرقطعی می‌دانند.

یک مطالعه در افراد دارای اضافه وزن نشان داد که قاووت چهار مغز آب پنیر، 54 گرم در روز به مدت 12 هفته، فشار خون سیستولیک را تا 4 درصد کاهش داد. سایر پروتئین های شیر نیز اثرات مشابهی داشتند.

این توسط یک مطالعه دیگر پشتیبانی می شود که اثرات قابل توجهی را هنگامی که به شرکت کنندگان کنسانتره پروتئین آب پنیر به مدت 6 هفته داده شد، نشان داد.

با این حال، فشار خون فقط در کسانی که فشار خون بالا یا کمی افزایش یافته بودند، کاهش یافت.

در مطالعه ای که در آن از مقادیر بسیار کمتر قاووت چهار مغز آب پنیر مخلوط در نوشیدنی شیر استفاده شده بود، هیچ اثر قابل توجهی بر فشار خون مشاهده نشد.

دیابت نوع 2 یک بیماری مزمن است که با قند خون بالا و اختلال در عملکرد انسولین مشخص می شود.

انسولین هورمونی است که قرار است جذب قند خون را به سلول ها تحریک کند و آن را در محدوده سالم نگه دارد قاووت چهار مغز آب پنیر در تعدیل قند خون موثر بوده و سطح انسولین و حساسیت به اثرات آن را افزایش می دهد.

در مقایسه با سایر منابع قاووت چهار مغز، مانند سفیده تخم مرغ یا ماهی، به نظر می رسد پروتئین آب پنیر دست برتر را دارد این خواص پروتئین آب پنیر حتی ممکن است با داروهای دیابت مانند سولفونیل اوره قابل مقایسه باشد.

در نتیجه، قاووت چهار مغز آب پنیر می تواند به طور موثر به عنوان یک درمان مکمل برای دیابت نوع 2 مورد استفاده قرار گیرد.

مصرف مکمل قاووت چهار مغز آب پنیر قبل یا همراه با یک وعده غذایی پر کربوهیدرات، قند خون را هم در افراد سالم و هم در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 تعدیل می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.