مصرف نبات شاخه ای فله موجب رفع لکنت پسربچه ای شد

نبات شاخه ای فله برای مدت طولانی برای انسان شناخته شده است. خیلی بیشتر از شکلات یا وافل. اعتقاد بر این است که تاریخچه آب نبات چوبی از زمانی آغاز شد که مردم با شکر آشنا شدند. و این دوران قبل از دوران ماست.

آب نبات چوبی شیرین بارها “بازکشف” و “باز اختراع” شده است. در روم باستان، تکه های شکر آب پز و سفت شده به عنوان لذت برای پاتریسیوس خورده می شد، اشراف اروپایی در قرون وسطی از شیرینی های مشابه لذت می بردند. بله، و در روسیه، آب نبات چوبی بیش از پنج قرن پیش شناخته شده است.

این قابل درک است: دستور تهیه آب نبات چوبی بسیار ساده است. شربت یا ملاس معمولی شکر را با مقدار زیادی شکر مخلوط کرده و می جوشانند تا ترکیبی غلیظ و غلیظ به دست آید.

سپس می گذارند سفت شود و در قالب های مخصوص قرار می دهند. اغلب – با چسباندن یک چوب از سمت راست، که هنگام خوردن شیرینی راحت باشد. و تقریباً همیشه – با افزودن شربت های مختلف یا طعم دهنده های مصنوعی به آبنبات چوبی.

ما در مورد مضرات آب نبات زیاد می شنویم. مانند، و دندان ها را خراب می کنند و قند خون را افزایش می دهند و حتی منجر به چاقی می شوند.

نبات

اما آیا شیطان به همان اندازه ترسناک است که کشیده شده است؟ آبنبات چوبی شامل چه چیزهایی است و چگونه باید با این شیرینی معروف رفتار کرد؟

مانند هر محصول دیگری، آبنبات چوبی نیز معایبی دارد. مهمترین آنها مقدار زیادی شکر است. با عدم وجود تقریباً کامل سایر پرکننده ها در ترکیب.

به دلیل قند موجود در ترکیب، آسیب به دندان های آب نبات چوبی امری آشکار است. به خصوص برای کودکان و سالمندان. در اولی، مینای دندان هنوز به طور کامل تشکیل نشده است، در حالی که در دومی قبلاً بسیار نازک شده و شروع به فرو ریختن کرده است. دلیل این تأثیر، باقی مانده قند بین دندان ها و در حفره های بین سطح دندان و لثه است.

این باقیمانده‌ها با خوشحالی توسط باکتری‌ها مصرف می‌شوند و سپس اسیدها و سایر محصولات متابولیکی آزاد می‌کنند که دندان‌ها را از بین می‌برند.

همین قند می تواند بر فرآیندهای متابولیک مختلف تأثیر منفی بگذارد. در همان کودکان، این می تواند در واکنش های آلرژیک و خارش پوست، در نوجوانان – در آکنه های شدید، و در بزرگسالان – در مشکلات پوست، مو، و در موارد به خصوص دشوار – در ایجاد دیابت بیان شود.

و خود قندها که جزء آبنبات چوبی هستند و اختلالات متابولیک ناشی از آنها باعث چاقی می شود. واضح است که برای ایجاد چنین بیماری، آب نبات چوبی به تنهایی کافی نخواهد بود. اما ترکیب آنها نیز کمک خواهد کرد.

آب نبات چوبی مدرن همچنین می تواند به تعداد زیادی کنسانتره و افزودنی های مصنوعی موجود در ترکیب آنها ببالد. آنها به ویژه برای شیرینی های مونپنسیه که در ابتدا با استفاده از شربت های میوه تهیه می شدند، مشخص می شوند و اکنون مخلوطی از شکر با رنگ ها و طعم دهنده ها هستند. برخی از این افزودنی های غذایی بی ضرر هستند، در حالی که محتوای برخی دیگر در ترکیب شیرینی ها، برعکس، می تواند سلامتی را تهدید کند.

اما همه این کاستی ها یک ویژگی اصلی دارند – آنها فقط با استفاده بیش از حد از آبنبات چوبی ظاهر می شوند. در واقع، برای اینکه چاق شوید، باید چندین کیلوگرم آب نبات بخورید.

برای از بین بردن دندان هایتان باید به طور منظم و به مقدار زیاد از چوب مکیدن استفاده کنید. و در عین حال، در صورت استفاده گهگاهی و کمی، همین آب نبات های مکنده می توانند بسیار مفید باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.