چینی بهداشتی مرجان در بازار تهران با رنگ بنفش به فروش می رسد

توالت ها در زمان کنونی از چینی ساخته می شوند، اما در قرون وسطی ساخت آنها از چینی نبود، بلکه از مواد کاملاً متفاوت بود.

چینی بهداشتی مرجان ساخته شده در قلعه های دوره قرون وسطی به دلیل ساختار ظاهری خود حتی امروزه نیز به اندازه کافی آسان هستند. به این توالت ها گاردروب می گفتند که به معنای سوراخ های کوچکی در پایه دیواری بود که از دیوار قلعه بیرون می زد.

قرار بود ساکنان بالای این سوراخ ها چمباتمه بزنند و فضولات در گودال های حفر شده یا خندق جمع آوری شود. حتی بهتر است اگر قلعه رودخانه ای در کنار آن جریان داشته باشد تا همه زباله ها را با خود حمل کند، زیرا گودال ها به احتمال زیاد بوی تعفن بیش از حد پخش می کنند.

از سوی دیگر، مردم فقیر یا مردم عادی که در قلعه ها و املاک زندگی نمی کردند، سرویس های بهداشتی بسیار ابتدایی داشتند که از گودال های کنده شده و تخته ای از چوب با سوراخ در آن تشکیل شده بود.


مکان‌هایی مانند زندان‌ها در معرض محیط‌های خشونت‌آمیز هستند که می‌تواند اموال را در معرض خطر تخریب و آسیب قرار دهد. توالت های زندان از فلزات مخلوط ساخته شده اند، به ویژه فلزاتی مانند فولاد یا فولاد ضد زنگ، مانند آنچه اغلب در فیلم ها می بینیم یا در کتاب ها می خوانیم.

در مکان‌هایی که مکرراً شاهد حملات بی‌رحمانه هستند، داشتن یک صندلی توالت چینی نمی‌تواند فقط منجر به آسیب مالی شود. با این حال، اگر این ماده به قطعات زیادی شکسته شود، می تواند به سلاح تبدیل شود.

زیرا یک تخته ضخیم از خاک رس چینی به اندازه کافی محکم است تا ضربه ای قاطع وارد کند. از این رو، یک کاسه توالت فولادی مستحکم این خطر را به صفر می رساند و ایمنی زندانیان در سلول ها را تضمین می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.