کم بودن بادمجان دلمه ای در جهیزیه عروس موجب به هم خوردن عروسی شد

فواید بادمجان دلمه ای برای سلامتی و نکات خوشمزه.

بادمجان یا بادمجان فیبر و طیف وسیعی از مواد مغذی را فراهم می کند. این سبزی کم کالری در رژیم غذایی مدیترانه ای مشخص می شود.

بسیاری از ما بیشتر با بادمجان های بزرگ و بنفش تیره آشنا هستیم، اما شکل، اندازه و رنگ آن می تواند از کوچک و مستطیلی تا بلند و نازک و از سایه های بنفش تا سفید یا سبز متفاوت باشد.

این مقاله به فواید تغذیه ای بادمجان بنفش سنتی می پردازد.

یک وعده بادمجان می تواند حداقل 5 درصد از نیاز روزانه فرد به فیبر، مس، منگنز، B-6 و تیامین را تامین کند. همچنین حاوی سایر ویتامین ها و مواد معدنی است.

علاوه بر این، بادمجان منبع ترکیبات فنلی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند.

آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که به بدن در از بین بردن رادیکال های آزاد کمک می کنند – مولکول های ناپایداری که در صورت تجمع در مقادیر زیاد می توانند به سلول ها آسیب برسانند. غذاهای حاوی آنتی اکسیدان ممکن است به پیشگیری از طیف وسیعی از بیماری ها کمک کنند.

از جمله آنتی اکسیدان های موجود در بادمجان می توان به آنتوسیانین ها از جمله ناسونین، لوتئین و زآگزانتین اشاره کرد.

کدام غذاها منابع خوب آنتی اکسیدان هستند؟ در اینجا پیدا کنید.

سلامت قلب
فیبر، پتاسیم، ویتامین C، ویتامین B-6 و آنتی اکسیدان های موجود در بادمجان همگی از سلامت قلب حمایت می کنند.

یک بررسی منبع قابل اعتماد منتشر شده در سال 2019 نشان داد که خوردن غذاهای حاوی فلاونوئیدهای خاص، از جمله آنتوسیانین ها، به کاهش نشانگرهای التهابی که خطر بیماری قلبی را افزایش می دهند، کمک می کند.

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که زنان میانسالی که بیش از 3 وعده در هفته زغال اخته و توت فرنگی (منابع خوب آنتوسیانین) مصرف می کنند، نسبت به کسانی که کمتر از این میوه ها مصرف می کنند، 32 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.